Przebudowa drogi do Wielowsi/Ręszowa

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 3

Rumin 09-10-18 8:11

Na zdjęciach umieszczonych na stronie urzędu, widać ogrodzenie wzdłuż remontowanej drogi.

Jakie jest jego przeznaczenie? To ogrodzenie SAG czy oddzielenie DDR do Pasa Drogowego?

...no i z opisu wynika, że DDR będzie oświetlona :) Na bogato !

Muszę to napisać...
Ostatnio dyskutowaliśmy o jakości nawierzchni ulic Kościuszki i Lipowej.
Patrząc na informację, że GRUNTOWNA przebudowa blisko 2 km ul. Legnickiej i dalej, kosztuje blisko 6 mln. złotych, to wymiana samej nawierzchni na mniej niż 800 metrowym odcinku (Kościuszki ~450m i Lipowa ~300m), to byłoby duuuuużo mniej niż wkład własny w dowolny z projektów ze zbioru: Pałacyk, Rynek, parking, zieleń... Ech....

Odpowiedz Cytuj
Gość 09-10-18 10:18

Rumin, jesteś facet na poziomie i ty również czepiasz się drobiazgów?
Masz prawo, pewnie włączyłeś się w kampanię.
Pisałem już, ale powtórzę: jeżdżę po Ścinawie i nie tylko bo i po Lubinie i po Wrocławiu i wszędzie jest jeszcze sporo ulic w dużo gorszym stanie jak w naszej Ścinawie. Nie mam zamiaru bronić burmistrza bo nie jestem jego adwokatem jednak prawda jest taka, że za żadnej kadencji nie zrobiono tyle co za obecnej.
Pewnie można było zrobić niektóre rzeczy inaczej, może taniej, ale jest to robione na lata, a nie na pół gwizdka. Niektórzy uważają, że najlepiej nic nie robić bo po co? Jest dobrze jak jest.

Odpowiedz Cytuj
Rumin 09-10-18 11:19

Nie, nie uczestniczę w kampanii. Zresztą wyboru w Ścinawie nie ma za bardzo, ale o tym już było...

Można powiedzieć, że prowadzę straceńczą krucjatę na rzecz zdrowego rozsądku. Może już nie w najbliższych wyborach, ale w każdych kolejnych...
Nie potrafię zrozumieć przyklaskiwania rozrzutności na zbytki, jeżeli istnieją ważniejsze, realne potrzeby.

Nie chcę się już powtarzać, ale pisanie, że np. taki parking jest na lata i ma uzasadnienie, ciężko mi jest zaklasyfikować w kategoriach zdroworozsądkowego myślenia... Proszę mi wybaczyć.
Kiedyś opisywałem jak wygląda parking przy Operze Leśnej w Sopocie. O tak: [LINK] . Klepisko ze żwirem i tłuczniem, a w Ścinawie będą luksusy przy szopie w wyschniętym porcie... Nie, to się kupy nie trzyma...
Dlatego tak mnie to uwiera, jak czytam ile to będzie kosztować, ile własnych środków ma w to wpompować gmina, zamiast zrobić porządek z nawierzchnią paru ulic, chodnikami i rozpadającymi się kamienicami.

Co do poprzednich kadencji.
- Fakt, czas p. Lewandowskiej był czasem nijakim, ale też inne było nasze państwo, inna jego zamożność i także nas samych.
- Czas p. Holdenmajera jakby nie patrzeć, to w kilku obszarach dokonał się skok jakościowy (żeby przypomnieć tylko boiska, CTiK i odnowienie sprzętu OSP), ale też i porażki, zwłaszcza na polu dogadywania się z ludźmi. Pieniędzy utopionych w tzw. bizancjum nie uświadczymy, ale oczywiście można wytykać skalniaki i rynek zamieniony w parking.
- Czas bieżący, czyli czas p. Kosztyły, to wydawanie ogromnych, jak na Ścinawę, pieniędzy na "perełki", których zasadności osobiście nie rozumiem/akceptuję ale też próba rozruszania gminy przez SAG, co zawsze uważałem za coś pozytywnego. Choć jak SAG nie znajdzie inwestorów, to tez stanie się "perełką", ale tu z końcową oceną należy się wstrzymać.

A wracając do głównego tematu.
Remont Legnickiej, zwłaszcza w kontekście jedynej drogi do SAG, oraz wyjazdu na Ręszów jest jak najbardziej zasadny.
Natomiast jestem ciekaw co to za ogrodzenie i jestem lekko zaskoczony oświetleniem DDR.

Odpowiedz Cytuj
Do Rumin 09-10-18 14:20

Mamy bardzo podobne spojrzenie na wiele kwestii, a u nas w Ścinawie to raczej rzadkość ha,ha,ha.
Co do Pałacyku to całkowita zgoda. Również nie rozumiem wydania kilku milionów na remont obiektu z przeznaczeniem na Schronisko Młodzieżowe???
Za takie pieniądze można było wybudować nowy obiekt z przeznaczeniem na taki cel. Nie wiem na co te miliony poszły, nie zwiedzałem Pałacyku, ale pewnie są tam marmury.
Marmury i... łóżka piętrowe. Pasuje jak pięść do nosa.
Parking. Tu mam dylemat. Z jednej strony parking jako parking można było wybudować pewnie za milion, ale patrząc, że ma to być promocja, wizytówka Ścinawy i ma to być element szerszego projektu ( zagospodarowanie nabrzeża portu) i na dodatek 2/3 kosztów pokrywa województwo to jeszcze jest do zaakceptowania. Nie rozumiem tylko po co tam takie wyszukane fanaberie jak chociażby pomieszczenia do przewijania niemowlaków dla matek.
No i zastanawiam się kto z tego parkingu i tych udogodnień będzie korzystał? Wędkarze? wolne żarty.
Strefa i gaz wiadomo. Należy tylko pozyskać inwestorów inaczej to będzie budowla jakich wiele powstawało za czasów Gierka.
W kwestii Rynku pozwolę sobie mieć inne zdanie.
Jestem za wyprowadzeniem ruchu z Rynku (mimo, że sam jestem od lat kierowcą) i jeżeli będzie tak wyglądał jak wizualizacja to dopiero będzie wizytówka Ścinawy na miarę XXI wieku.
Reasumując. Patrząc na alternatywę kto ewentualnie miałby zastąpić obecnego burmistrza... ??? jakoś nikogo nie widzę.

Odpowiedz Cytuj
Gość 09-10-18 15:41

Wlasnie o to chodzi... Obecny nie jest wcale taki cudowny ale nie ma lepszego kandydata to musimy na niego glosowac albo nie glosowac wcale tylko efekt i tak ten sam

Odpowiedz Cytuj
Red White 09-10-18 17:51

Jedz do rynku w Wołowie ,Rudnej i zobacz tam powstały obok ratusza parkingi.Scinawa to nie Wrocław ani Legnica.A zaciaganie tak ogromnych kredytów to tragedia dla nas.Strefa? A ma jakiś list intencyjny od perspektywicznej firmy.Lubin ma lepsze położenie ma strefę 22 lata .I co .I nic.

Odpowiedz Cytuj
Red White 09-10-18 17:54

Dług na koniec roku gminy to 33 mil.W 2020 będzie wynosił 54 miliony.Gratulacje dla radnych semaforow

Odpowiedz Cytuj
Rumin 09-10-18 18:00

Też uważam, że zamkniecie Rynku to odlot.

Którędy zostanie poprowadzony ruch? Za blokiem, 1 maja? Ulicą Szpitalną?
A moze zamkniete zostanie pół Ścinawy?

Odpowiedz Cytuj
Gość 09-10-18 18:31

Najpierw zobacz co tam jest za blokiem. Obraz jak za czasów wojny

Odpowiedz Cytuj
Rumin 10-10-18 8:20

...powiedzmy, że znam te tereny dość dobrze ;)

...i dlatego pytam, czy ktoś wpadł na szatański pomysł wprowadzenia tam ruchu kołowego.

Ale, ale... może jak się bawić to do końca i jeszcze nie wiemy, że w ciągu ulicy Łąkowej planowana jest obwodnica centrum, prowadzona na wiadukcie. Na wiadukcie, bo choć tylko najstarsi pamiętają, to tam są jednak tereny zalewowe i trzeba być przewidującym. Przecież "żont" obiecał, że ureguluje Odrę, a jak to zrobi ,to wrócą wylewy 2 razy do roku. No i port będzie pełen wody, w sam raz dla statku.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://scinawa.istrefa.com

istrefa gmina Ścinawa | istrefa powiat Lubin | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Ścinawa - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Lubin, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem