Ruina Scinawska

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 3

Agnieszka 22-09-18 12:00
Rumin :

Tak tylko w temacie pytania na końcu wypowiedzi.

A tak poza potencjałem Strefy Ekonomicznej, to proszę wymienić ten rozwój Ścinawy?
Odpicowany stadion, ratusz, pałacyk, komisariat, parking przy wyschniętym porcie ze statkiem na piachu, czy co?
Co z tych rzeczy dało impuls rozwojowy Ścinawie? Wpłynęło np. na zamożność jej mieszkańców, nie wiem... Ścinawa stała się centrum kulturalnym/religijnym... cokolwiek...

Nie nazywajmy rozwojem czegoś co nim nie jest.
Obecnie ze Ścinawą jest jak z pudrowaniem starego Fiata 125p. Można dodać chromowane lusterka, najdroższe opony, złote felgi, ale nie zmieni to faktu, że ani on nie wygra już wyścigu, ani nie popracuje jako taksówka lub ciężarówka, nie ugasi pożaru, nie przewiezie chorych (wiem, kiedyś woził, tylko w jakim standardzie...), a tylko generuje koszty i przesuwamy godzinę jego zgnicia w przysłowiowych krzakach...

Swoją drogą są już jacyś zaklepani inwestorzy dla Strefy?
Na dzień dzisiejszy, Strefa (i doprowadzony do niej gaz) to chyba jedyna właściwa rzecz (ewentualnie kanalizacji wsi) jaka pozostanie po obecnym burmistrzu i nie rozstrzygam czy skończy się na tej jednej kadencji czy po dwóch kolejnych.

Zgadzam się Ale to zasciankowosc mieszkańców sprawia że wybiera takich radnych i burmistrza Na Ci więc narzekać Co chcieli w Scinawie to mają

Odpowiedz Cytuj
Gość 22-09-18 12:56

Holdek ma szanse na wygraną! Ludzie mają już dosyć brudu w mieście. Owoce, kasztany, żołędzie, kora, liście, śmieci na ulicy, a ZGK nic z tym nie robi chociaż prezes zarabia grubą kasę. Pracownicy budżetówki rodem ze Ścinawy zarabiają grosze harując jak woły, a tymczasem Milicz, Lubin, Głogów, Wrocław itp. zarabiają setki tysięcy rocznie mając innych za nic. Miliony na bezsensowne inwestycje jak statek na nieuregulowaną Odrę. Ludzie to widzą i ocenią to w wyborach!

Odpowiedz Cytuj
Do Rumin 22-09-18 13:04

Rumin. Jesteś oblatany gość, a uprawiasz swoistego rodzaju demagogię. Potrzebne ci to??? Może tak.
Doskonale wiesz, że żaden inwestor nie będzie składał deklaracji do czegoś czego nie ma. Będzie uzbrojony teren, doprowadzony gaz i jeżeli ktoś "pochodzi za inwestorami to możliwe, że się znajdą. Na ogół inwestor idzie tam gdzie ma korzystniejsze warunki. Zobaczymy. Powinieneś przyznać, że jest większa szansa gdy ten uzbrojony teren będzie i będzie gaz niż wtedy gdy było puste pole zarośnięte chaszczami.
Odnośnie Pałacyku i parkingu przy Odrze. Pisałem o tym jako Gość więc powtórzę.
Od początku do końca nietrafiony pomysł. Dziwię się tylko, że nikt burmistrza od tych pomysłów nie odwiódł, przecież jednoosobowo decyzji nie podejmował.
Koszt budowy parkingu i remontu Pałacyku to jedno, a utrzymanie to drugie.
Podobno Pałacyk ma funkcjonować jako schronisko młodzieżowe i być samowystarczalny??? Ma zarobić na swoje utrzymanie. Jakim sposobem. Dali Bóg nie wiem. A koszty będą i to nie małe: ogrzewanie, energia, ktoś musi zarządzać tym obiektem, sprzątać itp.
Podobnie z tym parkingiem. Mają tam być toalety, natryski i co, będzie to sało bez żadnego dozoru? A jak dozór to również koszty.
Zupełny bezsens.
Można było zrobić remont Pałacyku i zrobić parking nawet z czołgiem za dużo mniejsze pieniądze. No, ale teraz to już łabędzi śpiew.

Odpowiedz Cytuj
Tymoteusz 22-09-18 13:22

Cała sprawa w tym polega że w Scinawie decyzji nie podejmuje Krystian K. tylko Dariusz S.Stąd określenie marionetka

Odpowiedz Cytuj
Gość 22-09-18 14:08

Centrum kultury miało przecież pokoje do wynajęcia. Bardziej przypominalyte w schroniskach młodzieżowych niż te w pałacyku. Pałacyk to po prostu hotelik wyremontowany za Publiczne pieniądze na którym ktoś teraz zarobi. Czy Dyrektor wie co to w ogóle znaczy gospodarka majątkiem publicznym. Myślę ze juz zapomniał

Odpowiedz Cytuj
Paweł i Adam 22-09-18 15:14

Oni się dobrze bawią.A przewodniczacemu gębę obili a teraz mu w du...e wlaza

Odpowiedz Cytuj
Rajca 22-09-18 15:26

Lubin ma strefę gaz lepsze położenie od Scinawy .I co .I nic.Żadnej firmy od 20 lat.Most w Scinawie stanowi poważny problem dla przyszłych inwestorów. Ponoc Dorotka już nie pracuje w strefie legnickiej.

Odpowiedz Cytuj
Tymoteusz 22-09-18 16:21

Ale Scinawa ma Siwege Geniusza zMilcza zarabuiającego tyle co dwoch ministrów i do tego ekipa milicka z wynagrodzeniem ministerialnym

Odpowiedz Cytuj
Gość 22-09-18 20:42
Rajca :

Lubin ma strefę gaz lepsze położenie od Scinawy .I co .I nic.Żadnej firmy od 20 lat.Most w Scinawie stanowi poważny problem dla przyszłych inwestorów. Ponoc Dorotka już nie pracuje w strefie legnickiej.

Nie możesz porównywać sytuacji Lubina do Ścinawy.
Inwestor aby chciał chcieć to trzeba go czymś zachęcić lub gdy będzie mieć zagwarantowany sukces i dlatego w Lubinie zainwestowały koncerny handlowe: OBI, Castorama, Auchan, Tesco, ostatnio Meble Agata galerie itd. bo Lubin ma kopalnie i ... są tam pieniądze.
Według tego co piszesz to nie warto było u nas uzbrajać terenu, doprowadzać gazu bo po co?
Zakładasz, że i tak żaden inwestor u nas nie zainwestuje. Jesteś Panem Bogiem, że to wiesz???

Odpowiedz Cytuj
Jarocin 22-09-18 20:45

U nas głowny inwestor to Milicz-inwestuje nasze pieniądze do swoich kieszeń

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://scinawa.istrefa.com

istrefa gmina Ścinawa | istrefa powiat Lubin | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Ścinawa - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Lubin, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem