Takiego bałaganu jeszcze nie było. Brudno, brak ławek...

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 2

Wędrowiec 15-05-18 6:41

Takiego bałaganu jeszcze nie było. Brudno, brak ławek (niepomalowane)śmietnikow ,wysokie niewykoszone chaszcze.Totalny bałagan

Odpowiedz Cytuj
Alek 15-05-18 10:13

Ale jest za to Prezes z w ZGK z ogromnym wynagrodzeniem

Odpowiedz Cytuj
MARCELL 23-05-18 9:53

Czy ktos wie ile zarabia prezes w zgki po co tam prezes

Odpowiedz Cytuj
Janek 23-05-18 10:06

Leśny dziadek zarabia bardzo dużo...

Odpowiedz Cytuj
ADAM 23-05-18 10:17

Jedna z wielu kompromitacji marionetki

Odpowiedz Cytuj
Ogólnie.. 28-05-18 7:36

Ogólnie.... bałagan. Brak gospodarza.

Odpowiedz Cytuj
Ziomek 28-05-18 18:01

W Śleszowicach też bałagan. Po bylým PGR trudno posprzątać

Odpowiedz Cytuj
Igła 28-05-18 21:29

Ale tu jest Dyrektor za grubą kasę , Prezes nikomu niepotrzebny i Marionetka z najwyższym możliwym wynagrodzeniem.Doją ile mogą

Odpowiedz Cytuj
Obywatel 30-05-18 16:00

Kosztowne odejście sekretarza Stasiaka
Wiadomość dodana przez: jsl (2015-02-05 10:40:35)

Mimo podjęcia pracy w Urzędzie Miasta i Gminy Ścinawa były sekretarz gminy Krośnice Dariusz Stasiak do końca marca będzie pobierał z krośnickiego urzędu miesięczną pensję w wys. 12,7 tys. zł brutto. Jest to efekt zwolnienia go z obowiązku świadczenia pracy do końca okresu wypowiedzenia, które były wójt Mirosław Drobina udzielił Stasiakowi w ostatnim dniu swojej pracy, a więc w piątek 5 grudnia. W sumie odejście Stasiaka z gminy będzie kosztowało ponad 100 tys. zł.

Nowy wójt Andrzej Biały wygrał drugą turę wyborów w niedzielę 30 listopada, ale formalnie Urząd objął w następny poniedziałek 8 grudnia, gdy złożył wójtowskie ślubowanie. W tygodniu po przegranych wyborach, a więc od poniedziałku 1 grudnia do piątku 5 grudnia Urzędem zarządzał jeszcze wójt Mirosław Drobina. Właśnie w piątek 5 grudnia, a więc w ostatnim dniu urzędowania byłego wójta, wypowiedzenie z pracy złożył Dariusz Stasiak. Mirosław Drobina przyjął wypowiedzenie sekretarza i jednocześnie zwolnił go z obowiązku świadczenia dalszej pracy w krośnickim Urzędzie. Naliczanie 3-miesięcznego wypowiedzenia rozpoczęło się Stasiakowi dopiero od pierwszego dnia następnego miesiąca, a więc od 1 stycznia i trwać będzie do 31 marca. W tym okresie (od grudnia do marca) Stasiakowi należeć się będą z krośnickiego urzędu cztery miesięczne pensje, a więc łącznie 50,8 tys. zł brutto. A ponieważ M. Drobina nie odesłał Stasiaka na urlop, którego na koniec marca będzie miał do wykorzystania 68 dni, nowe krośnickie władze zmuszone będą wypłacić byłemu sekretarzowi jeszcze ekwiwalent za niewykorzystany urlop w wysokości trzech miesięcznych pensji, a więc kolejne 50,8 tys. zł brutto.
Dodatkowo M. Drobina, zwalniając D. Stasiaka z obowiązku świadczenia pracy, udzielił mu zgody na zachowanie do końca terminu wypowiedzenia służbowego sprzętu, a więc dwóch wysokiej jakości telefonów komórkowych z opłacanym przez gminę abonamentem, dwóch laptopów oraz aparatu lustrzanki marki Nikon. Dopiero po monitach nowych krośnickich władz Dariusz Stasiak, za pośrednictwem kierownik Renaty Jakubowskiej, oddał dwa służbowe telefony. Nadal jednak korzysta z dwóch laptopów oraz aparatu Nikon.
Dodatkowo w ostatnim tygodniu swojego urzędowania Mirosław Drobina przyznał Dariuszowi Stasiakowi nagrodę finansową w wys. 10 tys. zł. Ponadto, jak się dowiedzieliśmy w krośnickim urzędzie, w ostatnim dniu swojej pracy, a więc 5 grudnia, wójt Drobina podpisał w kancelarii notarialnej w Miliczu umowę na sprzedaż Dariuszowi Stasiakowi jako osobie prywatnej gminnej działki budowlanej w Dąbrowie o pow. 26 arów. Za działkę D. Stasiak zapłacił gminie 46,1 tys. zł brutto.
Przypomnijmy, że w styczniu Dariusz Stasiak objął stanowisko sekretarza gminy Ścinawa i jednocześnie do końca marca formalnie jest zatrudniony w Krośnicach. Do Ścinawy razem ze Stasiakiem przenosi się dotychczasowa kierowniczka referatu pozyskiwania środków z funduszy strukturalnych w krośnickim urzędzie Renata Jakubowska.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://scinawa.istrefa.com

istrefa gmina Ścinawa | istrefa powiat Lubin | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Ścinawa - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Lubin, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem