Kto finansuje drogie bilbordy Chomont i Myrdy

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 7

Ryszard 03-10-18 11:53

Można je widzieć wszędzie .Nawet jak mówi mieszkaniec Dłużyc. otwiera lodówkę a tam też oni.Red Darek Szymacha napisał super artykuł"Cwani bezpartyjni"...Czy Scinawa dołożyła jakąś kasę? Prezesem został były sekretarz z wioski Krośnice

Odpowiedz Cytuj
Wybor 03-10-18 12:56

Luty 2018. Sejmik województwa dolnośląskiego podejmuje uchwałę o przystąpieniu do inicjatywy „Rzeczpospolita samorządna”. Daje na to 600 tys. zł. W kwietniu powstaje stowarzyszenie o takiej nazwie. Któż zasiada w zarządzie? Sami swoi! Są radni sejmiku wraz z przewodniczącym, radni powiatów, a nawet rzecznik prasowy prezydenta Lubina czyli założyciela Bezpartyjnych Samorządowców. Zresztą to właśnie z kasy miasta Lubina i powiatu lubińskiego wędrują do stowarzyszenia kolejne ponad 250 tys. zł.
Do zrzutki dołączają jeszcze samorządy ze Ścinawy i Siechnic, gdzie burmistrzami są również członkowie kierownictwa „Rzeczpospolitej samorządnej”. Przekazują kolejne ponad 60 tys. zł. We wrześniu na Dolnym Śląsku pojawiają się bilbordy z hasłami „Partyjny czy bezpartyjny samorząd” z znaczkiem ...stowarzyszenia. W tym samym czasie trwa rejestracja list Bezpartyjnych Samorządowców. Znajdą się na nich nazwiska członków kierownictwa stowarzyszenia, z jego prezesem Dariuszem Stasiakiem (56 l.) na czele. Przypadek? Rzecznik „Rzeczpospolitej Samorządnej” przekonuje, że nie ma to nic wspólnego z kampanią, że celem tej akcji bilbordowej jest „promowanie idei samorządu terytorialnego”.

„W związku z toczącą się debatą na temat zmian w Konstytucji RP, obejmującą swoim zakresem również kwestie roli, znaczenia i kompetencji samorządu terytorialnego, Zarząd Stowarzyszenia „Rzeczpospolita Samorządna”, dostrzegając doniosłość zagadnienia oraz jego związek z celami statutowymi Stowarzyszenia, uznał za celowe zabranie głosu w tej dyskusji oraz zwrócenie na nią jak największej uwagi opinii publicznej” – napisał Paweł Wybierała w odpowiedzi na pytania Faktu jednocześnie przekonując, że „bilbordy mają (miały, bo akcja bilbordowa dobiegła końca z końcem września) zwrócić uwagę na ważne dla samorządu pytania i zachęcić obywateli do wyrażenia swojej opinii w naszej ankiecie”.

– Mogę się założyć, że w miejscach gdzie wisiały bilbordy stowarzyszenia, za chwilę zawisną bilbordy z kandydatami „Bezpartyjnych Samorządowców”. Klasyczna prekampania z portfeli podatników – komentuje jeden z polityków z Dolnego Śląska. Co na to Państwowa Komisja Wyborcza? Niestety nie dostaliśmy jeszcze odpowiedzi z PKW. W pytaniach szczegółowo opisaliśmy bilbordową sytuację na Dolnym Śląsku.

Odpowiedz Cytuj
Wybor 03-10-18 12:56

Samorząd od kuchni. Cwani i bezpartyjni

Jak wyciągnąć prawie milion złotych na kampanię wyborczą z pieniędzy podatników i na dodatek ukryć to pod płaszczykiem szczytnej inicjatywy? Ruch Bezpartyjni Samorządowcy opanował taki proceder do perfekcji. Wykorzystał do tego budżety samorządów, w których ma największe wpływy.

Odpowiedz Cytuj
Wyborca 03-10-18 13:01

Czyli za nasze pieniądze się lansują?

Odpowiedz Cytuj
Jan 04-10-18 3:07

Tym przekazaniem pieniędzy przez radnych powinno się zająć CBA

Odpowiedz Cytuj
Kolo 04-10-18 5:49

Bezpartyjni cwaniacy .Prezio Stasiak

Odpowiedz Cytuj
Gość 04-10-18 14:43
Jan :

Tym przekazaniem pieniędzy przez radnych powinno się zająć CBA

Po co piszesz o tym na forum. Zgłoś gdzie trzeba i będziesz miał satysfakcję, że spełniłeś obywatelski obowiązek.

Odpowiedz Cytuj
Wybory 04-10-18 16:51

Już zglosil to Komitet z Lubina sprawa trafila do PROKURATURY..PISZE O TYM FAKT..

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://scinawa.istrefa.com

istrefa gmina Ścinawa | istrefa powiat Lubin | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Ścinawa - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Lubin, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem