Gwalt na Sądzie Najwyższym

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 5

Asdf 05-07-18 15:05

Bolkowi ludzi pod SN za mało? Przecież komunę sam obalał.

Odpowiedz Cytuj
Do asdf 05-07-18 20:39

Spotkałem mgr. historii po UWr., który twierdzi że KONSTYTUCJA to świstek papieru!!!!! U PiSich to rozumiem. Zwłaszcza u Adriana i myślącego Piętą na miesiączkach, ale u normalnych?
Myślałem, że ilość kretynów i odpadów UWr. zakończyła się na Rysiu Obatelu i Matełuszku Kornelowym.
A tu kolejny: mój (były już) kolega -ów mgr historii i "Gość" w kolejce po tytuł Głupola Roku.
"asdf" swoim głupawym wpisem włącza się do rywalizacji.

Jak myślicie: ma szanse?

Odpowiedz Cytuj
Gość 05-07-18 22:41

Jeszcze pełno ubekow, komuchów i układów jest w naszych sądach. Należy zrobić z nimi porządek. Proste

Odpowiedz Cytuj
Do Ciemnego "Gościa" 06-07-18 0:01

Czy o nich mówisz??. Tak tych z PiS:
"1. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.

2. Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.

3. Karol Karski (PiS) – działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.

4. Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR.

5. Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.

6. Zbigniew Graczyk – Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

7. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.

8. Ewa Sowińska – Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.

9. Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.

10. Bogdan Socha – Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – był do samego końca członkiem PZPR.

11. Romuald Poliński – kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki.

12. Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR.

13. Ryszard Siewierski – Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP – członek PZPR do końca (1990).

14. Stanisław Kostrzewski – od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności.

15. Henryk Biegalski – nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.

16. Jerzy Bahr – 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.

17. Krzysztof Czabański – mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. „Sztandaru Młodych” i „Zarzewia”. W latach 1967-1980 należał do PZPR.

18. Stanisław Podlewski – mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.

19. Marcin Wolski – 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR. Od 11 lipca 2016 dyrektor TVP2 (przyp. red.)

20. Jan Sulmicki – kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego – były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym.

21. Janusz Kaczmarek – szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS – Członek PZPR od 1986 r.

22. Piotr Cybulski – poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR.

23. Aleksander Chłopek – poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.

24. Halina Molka – posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS.

25. Stanisław Piotrowicz – W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.

26. Katarzyna Łaniewska– W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, donosiła na kolegów. Następnie należała do PZPR."

Nie zapomnij o Janie Pietrzaku, tow. Janie Pietrzaku - hagiografie PiS-dusiów.

Odpowiedz Cytuj
PiSia hipokryzja 06-07-18 19:04

Jarosław Kurski, w swoim copiątkowym komentarzu, podsumowuje wiek emerytalny sędziów. Zwraca uwagę na to, że pisowski sędzia Wiesław Jochann, który w wieku 78 lat jest wiceprzewodniczącym KRS, nie przeszkadza władzy. Zupełnie inaczej jest z 65-letnią Małgorzatą Gersdorf i 14 innymi sędziami. - Ileż trzeba mieć pogardy, by wciskać suwerenowi podobnie brednie - mówi Jarosław Kurski i apeluje także do nas wszystkich: 'Walka o sądy jeszcze się nie skończyła. Opór ma sens' i przypomina, że już rok temu Sąd Najwyższy byłby w rękach PiS-u, gdyby wtedy ludzie nie wyszli na ulice.

Odpowiedz Cytuj
Do marszcząceo Freda 08-07-18 0:37

Zbudowano państwo, w którym rozum zastąpiono religią a edukację indoktrynacją. Obwieszono kraj krzyżami i pomnikami. Państwo, w którym nie ma miejsca na wolność osobistą, na życie według własnych reguł, na szacunek dla drugiego człowieka. Nie zbudowano liberalnej demokracji tylko państwo wyznaniowe.
I taki Fred rzadko, lub wcale, korzystający z rozumu ma powody do radości, gdy tu płakać trzeba.

Odpowiedz Cytuj
Do Freda 08-07-18 0:43

Fred, a ty kolejny kaczyńsko-putinowski troll?

Odpowiedz Cytuj
Asdf 08-07-18 9:10

28 maja 1992 Sejm przyjmuje uchwałę nakazującą ujawnienie nazwisk posłów, senatorów, ministrów, sędziów i prokuratorów będących tajnymi współpracownikami UB i SB w latach 1945–1990.

19 czerwca 1992, trzy tygodnie później, Trybunał Konstytucyjny obwieścił: ,,Hola, hola! Demokracja demokracją, Polacy sobie wybrali rząd Olszewskiego, ale od rządzenia jesteśmy MY! Kasta! Nie po to Kiszczak się z Bolkiem i Adasiem ustawiali przy okrągłym stole i kartonie wódy, żeby rządzili ci, których wybrali Polacy! Decyzję Sejmu o ujawnieniu komunistycznych szpicli i kapusiów uznajemy za nieważną. Kapusie mają pozostać tajni, żeby mogli dalej robić kariery w III RP i być zapraszani w roli ekspertów do TVN."

No dobra, oficjalnie szanowny Trybunał ubrał to w inne słowa, ale sens zachowany bardzo wiernie. Pod orzeczeniem podpisało się - oprócz prezesa TK - 9 sędziów.

Wśród nich - Czesław Bakalarski. ,,W stanie wojennym jako pułkownik ludowego Wojska Polskiego i sędzia Izby Wojskowej Sądu Najwyższego w Warszawie rozpatrywał sprawy karne przeciwko działaczom podziemia". Potem na szczęście nastąpiła dekomunizacja Polski, więc Czesiek za karę został sędzią Trybunału Konstytucyjnego. I głosował za upierdoleniem uchwały o ujawnieniu agentów komunistycznych.

Drugi z sędziów podpisanych pod orzeczeniem Trybunału - Henryk Groszyk. Ważny działacz PRON, czyli organizacji nawołującej Polaków do popierania stanu wojennego, czyli legalnego terroru na obywatelach, jeden z pomysłodawców utworzenia Trybunału Konstytucyjnego, czyli organu pełniącego funkcję bóstwa będącego ponad jakąkolwiek władzą i kontrolą, wymyśloną przez komunistów dla utrzymania wpływów w Polsce nawet w przypadku utraty formalnej władzy. W nagrodę za zasługi, Henryk Groszyk w ,,zdekomunizowanej Polsce" został sędzią tego Trybunału, a potem komunista Kwachu odznaczył go Orderem Odrodzenia Polski.

Trzeci ananas - Remigiusz Orzechowski. Od 1961 radca prawny w komunistycznym Urzędzie Rady Ministrów. W zdekomunizowanej Polsce - sędzia Trybunału, podpisujący się pod orzeczeniem o uwalenia uchwały o ujawnieniu agentów komunistycznych.

Wiceprezesem TK był podczas wydawania tego orzeczenia Leonard Łukaszuk. Od 1953 przez prawie 40 lat - lojalny funkcjonariusz w służbie komunizmu. Pułkownik SB, a potem wiceprezes instytucji przeciwnej ujawnianiu agentów SB. Cóż za niespodzianka!

Odpowiedz Cytuj
Asdf 08-07-18 9:15

Dwa lata temu, na zaproszenie prezydenta Adamowicza (z PO) balował u boku Rzeplińskiego na imprezie dla uczczenia powołania Trybunału.

11 lat później sędzią Trybunału został Adam Jamróz, dawny działacz PZPR, z akt IPN wynika, że był kontaktem operacyjnym SB.

Innym ekspertem do spraw Konstytucji (a w 1993, rok później, kolejnym sędzią Trybunału) był wtedy Wojciech Sokolewicz. Jak ujawnili Cenckiewicz i Gontarczyk - przez kilkadziesiąt lat (!) płatny kapuś UB i SB o pseudonimie ,,Wacław". Sprzedawał wrogich komunizmowi kolegów już jako nastolatek. Przestał dopiero kiedy osiwiał. Miał już wtedy ważniejsze sprawy na głowie - został sędzią Trybunału Konstytucyjnego w ,,zdekomunizowanej" Polsce.

A to tylko kilka przykładów.

Wydaje ci się, że idziesz bronić demokracji, Konstytucji, praworządności i wolnych sądów, a jedyne czego naprawdę bronisz to komuna i jej wierne sługusy.

Baranie.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://scinawa.istrefa.com

istrefa gmina Ścinawa | istrefa powiat Lubin | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Ścinawa - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Lubin, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem