Sędzia Tuleja - szacunek.

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 4 z 15

PiSie z innej gliny 06-07-18 12:53

Mnie przeraża jak bardzo ci dumni Wolacy nie są świadomi dalekosiężnych konsekwencji syfu który robią.
Utrwalają tysiącletni podział kontynentu na - upraszczając - praworządny Zachód i dziki Wschód, i robią to w momencie w którym pierwszy raz w historii powstała szansa na zszycie obu części, a ci naiwniacy z Zachodu już zaczynali być przekonani, że my na Wschodzie jesteśmy z jednej gliny co oni, tylko mieliśmy pecha w historii.. ożywili i umocnili wszystkie najgorsze stereotypy o Polsce i wschodzie Europy

Odpowiedz Cytuj
Ludzkie "Pany" 06-07-18 13:29

Manfred Weber, Guy Verhofstadt: "Po co mamy budować wspólnie drogi, po co mamy wspierać elektromobilność, po co tworzyć wspólną armię, skoro nie łączą nas wspólne wartości? Po co bronić jakiegoś kraju przed Władimirem Putinem, skoro zgodnie z raportem Komisji Weneckiej buduje się w nim putinowski system prawny, daleki od trójpodziału i praworządności? "

To mało powiedziane, że "nie łączą nas wspólne wartości". W Polsce obowiązują "wartości" dokładnie przeciwstawne niż europejskie. Państwo nie jest świeckie tylko klerykalne, np. w szkołach od września wychowcami będą księża i katecheci. Równości ludzi nie ma, np.: prezydent Duda ogłosił, że jego zwolennicy są lepszym sortem, Kaczyński w Sejmie powiedział: "Jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych", a do reprezentantów ponad połowy społeczeństwa: ?Jesteście kanaliami?, zaś marszałek Kuchciński nakłada niebotyczne kary na przedstawicieli opozycji za wystąpienia w Sejmie nie po jego myśli. O praworządności i braku trójpodziału władzy już lepiej nie wspominać.

Odpowiedz Cytuj
Szechter 11-07-18 9:32

Po tym jak portal ,,Wirtualna Polska" wpadł na trop i doszukał się antypisowskich manifestacji we wpisie na profilu zespołu ,,Guns'n'Roses", a cała lewica dopisała sobie desperacko ideologię do słów Micka Jaggera, który odmówił bycia sędzią w sprawie, do której wezwał go tajny agent SB, przyjrzałem się kolejnym przykładom. Nie jest różowo.
Maj 2018. Podczas koncertu w Polsce, Bobby McFerrin wykonał utwór ,,Don't worry, be happy". Była to oczywista aluzja do trudnej sytuacji Polaków i gest solidarności z narodem pod rządami wojskowego reżimu, a także poparcie dla wymiaru sądownictwa w Polsce i wolnych mediów.
Czerwiec 2018. Podczas koncertu Beyoncee i Jaya Z w Polsce, wykonano utwór ,,99 problems". Wprawdzie artysta nie wymienił z imienia, że chodzi mu o sytuację w Polsce i takie problemy jak demokracja, konstytucja, wolne media, zdechła wiewiórka, likwidacja gimnazjów, Frasyniuk, rezydenci, marsz wściekłych macic i zdechła klacz w stadninie, ale nie oszukujmy się, tylko pisowcy mogliby wypierać się, że wybór tego utworu podczas koncertu nie był jawną manifestacją poparcia dla Gersdorf, Rzeplińskiego i Wałęsy.
Lipiec 2018. Depeche Mode podczas koncertu w Polsce wykonuje ,,It's no good". Może nie powiedziano tego wprost, ale to oczywista aluzja polityczna - pisowce reklamujo się jako ,,dobra zmiana", a Depeche Mode wybierając ten utwór, wysłało w świat sygnał: ,,wcale nie taka dobra". Później zagrali jeszcze ,,Enjoy the silence" (,,Ciesz się ciszą"), piosenkę nawiązującą ironicznie do uciszania wolnych mediów w Polsce.

Odpowiedz Cytuj
Krzych 11-07-18 13:42

To nie on. Ten wpis jest nawet zabawny. Ironiczny.

Odpowiedz Cytuj
Asdf 11-07-18 14:47

Im już nikt nie pomoże. I pomyśleć, że takie dna kreowały naszą przeszłość i chciały by kreować przyszłość.

[LINK]

Odpowiedz Cytuj
Krzych 11-07-18 19:13

Nie no weź bo ja już się nie mogę śmiać bo mnie brzuch rozbolał.

Odpowiedz Cytuj
Asdf 12-07-18 8:29

Niestety, mamy kolejny artystyczny głos w debacie o sytuacji w Polsce. Po latach Robert Plant, wokalista zespołu Led Zeppelin, podjął się na nowo interpretacji najsłynniejszego utworu legendarnej grupy.

- Gdy pisałem tekst do Stairway to Heaven, wiele osób nie rozumiało o czym jest ten utwór, czego dotyczy. Prawdę mówiąc, wtedy sam nie byłem tego pewien. Potrzebowałem kilkudziesięciu lat, żeby ten tekst we mnie dojrzał. Aż wreszcie zrozumiałem, że ta piosenka to proroctwo dotyczące aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. Spójrzcie sami - zachęca artysta.

- Tekst zaczyna się od słów: ,,Pewna dama jest przekonana, że wszystko złoto, co się świeci, i kupuje sobie schody do nieba". To oczywiście metafora Beaty Szydło i jej partii, która - wbrew krytycznym głosom postępowych mediów - postawiła pomnik w kształcie schodów do nieba. Idźmy dalej.

- ,,Gdy tam dotrze, wie kiedy wszystkie sklepy są pozamykane." To oczywiście nawiązanie do pisowskiej ustawy o niedzielach niehandlowych.

- ,,Na ścianie widnieje znak." Aluzja do pisowskich wandali, którzy pomalowali farbą biuro posła Platformy. Tak, tak! Przewidziałem że do tego dojdzie już w latach 70-tych.

- ,,Bo wiesz, czasem słowa mają dwa znaczenia". I taka jest prawda! Jak autorytety i politycy lewicy obrażają drugą stronę konfliktu, jest to odważne, bohaterskie mówienie prawdy w czasach cenzury i dyktatury. A w drugą stronę? MOWA NIENAWIŚCI! Musimy ją zwalczyć zanim będzie za późno!

- Dalej to leciało: ,,W moich myślach widzę kłęby dymu między drzewami". Szyszko rąbie, a wióry lecą! Piły aż furczą. Pisowscy podpalacze wycięli puszczę, a teraz podpalają całą Europę! Nic dziwnego, że wiewiórki u was zdychają. Gdybym był wiewiórką, też bym zdechł, na znak protestu przeciwko wojskowej dyktaturze Kaczyńskiego.

- Potem idzie: ,,Jeśli wszyscy zanucimy, grajek poprowadzi nas ku rozsądkowi." No macie k**wa Hołdysa i go nie słuchacie...

- No i tak to leciało. Wreszcie dotarło do mnie, że cała piosenka opowiada o niszczeniu demokracji i Konstytucji w Polsce. A wiecie czemu nigdy nie daliśmy koncertu w Polsce, zanim nasz zespół się rozpadł? Bo gdy panował u was komunizm, ustaliliśmy, że nigdy nie będziemy koncertować w kraju, w którym za kilkadziesiąt lat będzie łamana konstytucja.

- Na zakończenie chciałem zapewnić, że kładę się spać wyłącznie w pidżamie z wizerunkiem Frasyniuka, a poseł Myrcha ma potencjał, by zastąpić Tuska na stanowisku w Unii. Trzymajcie się, Polacy! Nie reaktywujemy się i nie wydamy nowej płyty dopóki Platforma nie wróci do władzy.

Odpowiedz Cytuj
Mariusz 12-07-18 11:07

Skurczybyku! Skąd ty to bierzesz? Bo jak sam to napisałeś to szacun jak cholera. Dawaj jeszcze bo leje jak to czytam!!! Nie mogę normalnie nie mogę! :D

Odpowiedz Cytuj
Bankrut 12-07-18 14:06

A dolna część pidźamy to z wizerunkiem Biedronia

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://scinawa.istrefa.com

istrefa gmina Ścinawa | istrefa powiat Lubin | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Ścinawa - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Lubin, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem