Jeśli edukacja to trochę niewygodnej prawdy.

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 4 z 7

Do gość. 14-09-18 10:34

Gość, piszesz o tych funduszach na wiaty przystankowe, orliki i całe masy bezsensownych projektach nie wnoszących nic do naszej gospodarki? A może o drogach zachód-wschód aby niemcy łatwiej towary transportowały? Chyba dobrze wiesz, że z każdego euro "podarowanemu" polsce 80 centów wraca do niemiec? Widzę, że o obronności też masz pojęcie. Zapewne w wyborczej pisali. W końcu gen. Różański dawał wywiady w tym szmatławcu. Różański ze swoimi strategiami obrony na linii Odry ( kogo on chciał bronić? niemców?) i kontratakiem z za Odry. Dobrze, że komucha "złotego dzieciaka" wyebali. Tylko idiota może wierzyć w tego typu strategie. Prawdopodobny scenariusz wyglądał by najprawdopodobniej inaczej. Ruscy doszli by do Warszawy w 1-3 dni (nasze wojsko zgrupowane na zachodniej ścianie) i oznajmili zawieszenie broni. Nikt by nam nie przyszedł z pomocą, bo po co rozniecać konflikt na większą skalę skoro walki ustały. I mamy Donbas. Konflikt na lata. Polskę wszyscy oczywiście mają w dupie jako państwo niestabilne. Już widzę w takiej sytuacji kontratak na zagony Ruskie wychodzący z niemiec. Właśnie mi zajadady pękły ze śmiechu.

Odpowiedz Cytuj
Do gość. 14-09-18 10:36

I właśnie z tego powodu należy wzmacniać wschodnią flankę aby tych bandziorów nawet na krok nie wpuścić na nasze ziemie.

Odpowiedz Cytuj
Gość 14-09-18 10:57
Do gość. :

I właśnie z tego powodu należy wzmacniać wschodnią flankę aby tych bandziorów nawet na krok nie wpuścić na nasze ziemie.

Czy ty wiesz w ogóle o czym piszesz???
Amerykanie tworzą wojska kosmiczne, Ruscy potrafią atakować cele na terytorium Syrii z Morza Kaspijskiego, a Błaszczak ustawi tyralierę z kałasznikami na granicy i to ma niby powstrzymać Ruskich. Jesteś normalny?
Podobnie ta czwarta dywizja. Nie nowego uzbrojenia dla 3 istniejących, nie ma marynarki wojennej, a nasz mądry minister będzie tworzył 4 dywizję. Podobnie jak ta cała OT.
Ruscy rzucili na manewry
300000 ludzi 36 tys. czołgów, 1000 samolotów, a to tylko 2 okręgi wojskowe.
Nasz partia rządząca skłóca nas ze wszystkimi, wszyscy się mają od nas odpieprzyć bo sami sobie damy radę, Ręce i gacie opadają.

Odpowiedz Cytuj
Do gość. 14-09-18 11:29
Gość :

Czy ty wiesz w ogóle o czym piszesz???
Amerykanie tworzą wojska kosmiczne, Ruscy potrafią atakować cele na terytorium Syrii z Morza Kaspijskiego, a Błaszczak ustawi tyralierę z kałasznikami na granicy i to ma niby powstrzymać Ruskich. Jesteś normalny?
Podobnie ta czwarta dywizja. Nie nowego uzbrojenia dla 3 istniejących, nie ma marynarki wojennej, a nasz mądry minister będzie tworzył 4 dywizję. Podobnie jak ta cała OT.
Ruscy rzucili na manewry
300000 ludzi 36 tys. czołgów, 1000 samolotów, a to tylko 2 okręgi wojskowe.
Nasz partia rządząca skłóca nas ze wszystkimi, wszyscy się mają od nas odpieprzyć bo sami sobie damy radę, Ręce i gacie opadają.

Skoro taki strateg jak ty to pisze, to tak musi być. Myślisz,że ruscy rakietami Kalibr wojnę wygrają i tereny zdobędą? A skoro 30000 ruskich na manewry zagonili to poco właściwie cokolwiek robić? Puknij się w głowę. A kalibr to można nawet gromami i piorunami z nieba ściągnąć. W Syrii to mogą sobie pozwolić na takie ataki. OPL nie istnieje. O marynarce stękasz ale według twojego rozumowania to poco ona nam potrzebna.

Odpowiedz Cytuj
Jedwabnik 14-09-18 13:25
Jedwabnik :

Amerykański, lewacki ,,VOX" opublikował kilka godzin temu na YouTube filmik, który ma już 320 tysięcy wyświetleń. Filmik nosi tytuł ,,Polska wpycha Unię Europejską w kryzys".
,,Polska się zmienia", zaczyna lektor. W tle muzyczka jak w studenckim horrorze. Jest mowa o świętowaniu przez Polaków niepodległości, o nacjonalizmie, zmianach w armii, zniszczeniu mediów (zapewne autorzy mają na myśli ,,niszczenie" Gazety Wyborczej poprzez odcięcie jej dotacji z budżetu i anulowanie prenumerat, którymi do tej pory ta śmieciówka ratowała sobie budżet i nabijała statystyki), a żeby usłyszeć w filmiku o ,,KON-STY-TUCJI!" wystarczy poczekać pół minuty. Jest też wchodzenie Tuskowi w dupę. Generalnie - ,,Pacjent po operacji zmniejszenia mózgu o 90% - pakiet podstawowy".
Dalej słuchamy o tym jak to Polska idzie w stronę autorytatywnych rządów, choć jeszcze kilka lat temu ,,uchodziła za jedną z najbardziej obiecujących młodych demokracji". Tak, nie wątpię, że agenci i sprzedawczyki byli dla zagranicy bardzo ,,obiecujący", obiecywali im w zamian za stanowiska rozgrabianie całego kraju i masową wyprzedaż. Wszystko się zgadza.
Nagle pada dramatyczne pytanie narratora: ,,Więc, jak do tego doszło? I czy można to zatrzymać?"
Więc, doszło do tego przy urnach wyborczych. Nazywamy do: ,,DE-MO-KRACJĄ". Czy można to zatrzymać? Można, bardzo łatwo - przy urnach wyborczych. Nazywamy to ,,DE-MO-KRACJĄ". To zabawne, że lewacy wycierają sobie pyski tym słowem, a okazuje się, że nawet nie wiedzą do czego służy.
Muszę dodawać, że założycielem strony Vox (wchodzącej w skład VOX MEDIA) jest Żyd Ezra Klein? I że w podziękowaniach na końcu filmiku widnieje... Ludmiła Kozłowska? Oskarżana na Ukrainie o zdradę państwa i wspieranie organizacji terrorystycznych, i nad którą wisi nakaz opuszczenia Unii Europejskiej.
Na koniec zacytuję najpopularniejsze komentarze pod filmikiem.
,,Wow. Po prostu wow. Jestem Polakiem, mieszkam w Polsce i zwyczajnie nie wiem jak to skomentować, może poza słowami, że z odpowiednim podkładem muzycznym można sprawić, że nawet najgorsze kłamstwa zabrzmią jak prawda."
,,Polska chce być niepodległa. Jak możemy to powstrzymać? (Vox, 2018)"
Hindus Sharath Chandra napisał: ,,Drogi Voxie, Polska zareagowała na niekontrolowaną imigrację, która poskutkowała niezliczonymi przestępstwami w Niemczech, Szwecji itp. Myślę, że to Polacy powinni decydować kto ma nimi rządzić, a nie wy albo ja. Zamiast naznaczać ich jako rasistów, postarajcie się zrozumieć ich punkt widzenia. Nie demonizujcie ludzi, którym zależy na swojej ojczyźnie."
,,Polska szturmem przejmuje świat. Brawo dla nich. Ochrona swojej kultury i ochrona swojego narodu przed terroryzmem to jeszcze nie rasizm. Niech Bóg błogosławi Polskę."
Julio Agosto: ,,Polska przywraca naturalny porządek po tym, jak lewica rozwaliła go na kawałki. Naprzód, Polsko!"
,,Nie przejmujcie się, Polacy, Węgrzy są z wami!".
,,Goebbels byłby dumny. Oszukujmy i oszukujmy i oszukujmy... Typowy fake news."
Kristijan Banovic: ,,To bzdury! Polacy nie są nacjonalistami, po prostu kochają swój kraj - co w tym złego?! Jestem Chorwatem i chciałbym, żeby Chorwaci byli tacy jak Polacy. Kocham Cię, Polsko! Pozdrowienia z Chorwacji."

To niezwykłe z jaką regularnością lewacy rzucają bumerangiem i dostają nim w łeb.
Wczoraj pisałem o kanale ,,VOX", który próbował dosrać Polakom, ale zrobił to tak nieudolnie i wykorzystując tak toporne narzędzia propagandowe, że jedynym efektem, jaki osiągnął, była cała fala komentarzy ludzi z całego świata, którzy postanowili wziąć Polaków w obronę i wstawić się za nią.
Część najpopularniejszych komentarzy, mających najwięcej polubień, cytowałem już wczoraj, a poniżej kolejna porcja. Swoją drogą, to wymowne, że w komentarzach zwykłych internautów pod jednym tylko wpisem znajdziesz więcej prawdy, sensu, logiki i argumentów, niż we wszystkich wydaniach ,,Wyborczej" i ,,Newsweeka" razem wziętych.
Khorne Berzerker: ,,Polska obala demokrację... poprzez sprzeciwianie się dyktaturze Unii Europejskiej, której przedstawiciele NIE SĄ wybierani przez społeczeństwo, lecz nominowani między sobą. Unia narzuca prawa krajom członkowskim i grozi im sankcjami finansowymi za nieprzestrzeganie ich... ale to Polska niszczy demokrację. Nie Unia. Oczywiście."
Xero: ,,Polska to najbezpieczniejsze dla kobiet miejsce w całej Unii Europejskiej. W polskich miastach nie istnieje zjawisko ,,ubogacania" zamachami terrorystycznymi. I Polska jest jednym z ledwie czterech krajów, które spełniają swoje zobowiązania wobec NATO. Ale tak, oczywiście. Polska wywoła Trzecią Wojnę Światową."
Ryan Khurana: ,,Czysta antypolska propaganda."
Frank Van Der: ,,Ten filmik wygląda jak wykonany przez sowieckich komisarzy od propagandy. Nienawidzili Polaków z powodu ich nienawiści do komunizmu. Teraz ci komisarze przeprowadzili się na zachód, ale ich nienawiść do Polski pozostała nienaruszona."
Kozenshi Ito: ,,Popieram Polaków, bo nie jestem idiotą. Pozdrowienia z USA"
Clint Donaldson: ,,Bez obaw, kochamy Cię, Polsko. Nielewicowi Amerykanie."
Mikey Setlak: ,,Lubiłem oglądać filmy na tym kanale, dopóki nie obejrzałem tego. Jak możecie publikować coś tak niewłaściwego i kompletnie niezgodnego z prawdą o Polsce! To sprawia, że zaczynam się zastanawiać ile prawdy było w pozostałych waszych filmach. Wstyd!"
Andre Poiy: ,,Czy można to zatrzymać?" A co was to obchodzi....? Jeśli Polacy wybrali tę partię, to znaczy, że jej chcieli. Nie powinniście wtykać nosa w wewnętrzne sprawy innych krajów."
Shane Wasescha: ,,Moi krewni byli na tym marszu, widziałem mnóstwo, mnóstwo zdjęć z tej uroczystości. Ani jedno z nich nie oddawało tego, co sportretował ,,VOX" na początku tego filmiku. Sam uczestniczyłem w marszu z 2016 roku, absolutnie fantastyczna i pokojowa parada."
Jack Martin: ,,Jeszcze jeden przykład voxowego, jednostronnego, śmieciowego ,,dziennikarstwa".
Steve Jurgens: ,,Tyle propagandy w jednym tylko filmiku... Polsko, walcz o swoja niepodległość!"
Mr Trapezius: ,,Lubię Polskę. Polacy wiele przeszli. Doceniają swoją kulturę. Szanuję ich."
Doom: ,,Wraz z dziewczyną zostawiamy na chwilę niemiecki kryzys migracyjny, żeby pomieszkać w Polsce. To będzie miłe uczucie, móc pozwolić mojej dziewczynie wyjść na chwilę samej z domu po zmroku."

Odpowiedz Cytuj
Gość 14-09-18 16:39

Ja nie jestem strategiem, ale mam taki organ jak mózg i wiem do czego on służy. Ty masz z tym problem lub celowo siejesz ferment. Masz pewnie takie polecenie.
Po drugie: należy czytać ze zrozumieniem teksty i wyciągać właściwe wnioski, jaki jest sens tego co napisałem.

Jeżeli ty zrozumiałeś, że z mojej wypowiedzi wynika iż nie jest nam potrzebna marynarka wojenna???? Ludzie!!! Trzymajcie mnie. Nie dziwię się stwierdzeniu Kurskiego: "ciemny lud to kupi", skoro lud wyciąga takie wnioski to każdą ciemnotę można mu wcisnąć.

Widzę, że muszę ci wyjaśnić dokładnie jak się sprawy mają.
Pisząc sarkastycznie (wiesz co to jest sarkazm???) , po co nam marynarka, będziemy walczyć na lądzie miałem na myśli działania naszego rządu, który nie kupuje okrętów, nie kupuje helikopterów dla marynarki, a nie swoje poglądy w tej kwestii. Myślę, że teraz zrozumiesz.

Po drugie znowu wysnułeś błędny, idiotyczny wniosek odnośnie ataku Ruskich na Polskę.
Ruscy nas nie zaatakują dzisiaj ani jutro. My się sami rozbroimy (co czynimy) i pozagryzamy.
Agenci NKWD penetrują Polskę wzdłuż i wszerz, gdzie trzeba angażują pieniądze aby pojawiały się takie teksty jak twój bo chodzi o to abyśmy wyszli z UNII, aby osłabić naszą pozycję w NATO i gdy już wszyscy będą mieli nas serdecznie dość czytaj: w dupie to kto nas wówczas obroni STRATEGU??? Antek trotyl z Błaszczakiem i kotem prezesa???

Nie trzeba być strategiem aby wiedzieć, że nam nie potrzeba mięsa armatniego jakim jest OT i ewentualnie 4 dywizja tylko NOWOCZESNEGO UZBROJENIA.

Odpowiedz Cytuj
Do gość 14-09-18 19:06

Przestań się ośmieszać. Myślisz, że jak zacytujesz parę wstawek z jego fejsa to ktoś pomyśli, że się znasz na tematach wojskowych? Błaźni się swoimi wywiadami w TVNiemieckiej, wyborczej, pierdoleniem u owsiaka na spędzie i pieprzeniem, że przekop mierzei wiślanej jest złym pomysłem. Ma takie same poglądy jak POsrańce, Ruscy i Niemcy. Śmiało może sobie piątkę przybić z schtyną, bonim, różą von dupenszturchen i całym tym towarzystwem ujadającym na Polskę.

Odpowiedz Cytuj
Do gość 14-09-18 20:09

„Złoty Fundusz” stoi za atakiem na wojska obrony terytorialnej, krytyką budowy Kanału Żeglugowego na Mierzei Wiślanej, podsycaniem niechęci wobec NATO i USA, obroną skompromitowanych grup interesu w wojsku.

[LINK]

Odpowiedz Cytuj
Ceny w górę 16-09-18 0:37

Mamy twarde dane. Ceny w Polsce zaczęły trwale rosnąć

Inflacja bazowa poszła ostro w górę. Ceny w Polsce mogą na dłużej zostać na wyższych poziomach

Inflacja bazowa, czyli wzrost cen po wyłączeniu najbardziej chwiejnych wskaźników dot. żywności i energii w sierpniu wzrosła o 0,9 proc. r/r wobec 0,6 proc. w lipcu - podał w piątek NBP. To najlepszy dowód na to, że ceny w Polsce zaczęły trwale rosnąć.

Wskaźnik CPI podawany przez GUS wyniósł w sierpniu 2,0 proc. r/r. W relacji rok do roku inflacja:

po wyłączeniu cen administrowanych (podlegających kontroli państwa) wyniosła 2,2 proc., wobec 2,1 proc. miesiąc wcześniej;
po wyłączeniu cen najbardziej zmiennych wyniosła 1,3 proc., wobec 1,1 miesiąc wcześniej;
po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 0,9 proc., wobec 0,6 proc. miesiąc wcześniej;
tzw. 15-proc. średnia obcięta, która eliminuje wpływ 15 proc. koszyka cen o najmniejszej i największej dynamice, wyniosła 1,7 proc., wobec 1,6 proc. miesiąc wcześniej.

Jak podał NBP, do stabilizacji inflacji przyczynił się z jednej strony wzrost dynamiki cen:

towarów (o 0,3 pp. do 0,2 proc. r/r na skutek słabszego sezonowego spadku cen odzieży),
usług (o 0,3 pp. do 1,7 proc. r/r w efekcie wzrostu cen ubezpieczeń pojazdów silnikowych o 7,4 proc. m/m)
nośników energii (podwyżka taryf na sprzedaż gazu ziemnego o 2,2 proc. m/m).

Z drugiej strony nastąpił spadek rocznej dynamiki cen paliw do prywatnych środków transportu (o 2,7 pp., do 15,3 proc. r/r; ujemny efekt bazy). W sierpniu br. również nieznacznie obniżyła się dynamika cen żywności i napojów bezalkoholowych (o 0,1 pp. do 2,1 proc. r/r).

Odpowiedz Cytuj
CUD ??? 16-09-18 0:44

I to jest caly CUD gospodarczy pisu . Juz niedlugo nadeidzie kryzys gospodarczy na swiecie ( inaczej byc nie moze , to jest cykliczne ) cala gospodarka zacznie dolowac bo jest po prostu slabiutka i oparta na marnych podstawach ( głównie konsumpcja ). Wszystko zacznie przypominać scenariusz Grecki ponieważ plebs rozzuchwalony rozdawnictwem nie poprzestanie na 500+ ktore już jest warte ok. 370 zl. i wartość jego dalej spada ( a dalej nazywa sie 500+ ) bedzie sie domagac wiecej, a prawda jest taka ze budżet juz jest wydrenowany do granic wszelkich możliwosci . Tak wiec krotko , gospodarka padnie a wysokie ceny pozostana i to będzie koniec pisu . Chociaz moze byc jeszcze taki scenariusz ze ich właśni zwolennicy zaczna ich ganiać po ulicach z tepymi narzedziami w rekach , czego im, za to co zrobili Polsce, życze z całego serca . Amen

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://scinawa.istrefa.com

istrefa gmina Ścinawa | istrefa powiat Lubin | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Ścinawa - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Lubin, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-330


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem